Kā padarīt apkaimes laimīgākas?
Kā padarīt apkaimes laimīgākas?

Kā padarīt apkaimes laimīgākas?

Šis jautājums virmoja 24. novembra pēcpusdienā NVO namā, kur noritēja pieredzes apmaiņas un tīklošanās konference “Apkaimju nozīme un attīstības perspektīva. Tajā tikās gan Rīgas apkaimju biedrības, gan citu NVO pārstāvji, pašvaldību pārstāvji, rīdzinieki un interesenti, kam rūp  atsevišķu Rīgas apkaimju attīstība vai apkaimju idejas virzība citviet – ārpus Rīgas.

Pārstāvētas bija Mežaparka, Lucavsalas, Iļģuciema, Brasas, Vecmīlgrāvja, Purvciema, Teikas, Čiekurkalna, Centra, Bolderājas, Kundziņsalas, Šampētera, Imantas, Āgenskalna, Sarkandaugavas, Bukultu, Maskavas forštates un citas Rīgas apkaimes, kā arī Jūrmalas apkaimes.

Dalībnieki sirsnīgā un neformālā gaisotnē dalījās ar iedvesmojošu pieredzi un idejām par apkaimju attīstību, apkaimju iedzīvotāju iesaistīšanu un saliedēšanu, izaicinājumiem, kā arī par nākotnes iecerēm, piemēram, kopienas centru izveidi apkaimēs. Tāpat klātesošie dzirdēja Rīgas un Jūrmalas pašvaldības pārstāvju stāstus par sadarbību, esošo un plānoto atbalstu apkaimju iniciatīvām.

Pilns raksts pieejams ŠEIT.