brasai.lv
Brasas apkaimes svētki 2023

Brasas apkaimes svētki 2023

Brasas apkaimē rīkotie “Hospitāļu ielas kaimiņu svētki” ir vieni no senākajiem un plašākajiem Rīgas apkaimju svētkiem, kas svinēti kopš 2014.gada un ir kļuvuši par Brasas apkaimes identitātes zīmi, tradīciju un nozīmīgāko pasākumu. Šogad svētki atzīmēs 10 gadu jubileju ar jaunu nosaukumu – Brasas apkaimes svētki.


Lai atzīmētu jubilejas pasākumu, aicinām ikvienu sanākt kopā ar savām ģimenēm, draugiem, kaimiņiem un baudīt muzikālas, izglītojošas, veselīgas un izklaidējošas aktivitātes visas dienas garumā. Kopīgiem spēkiem veicināt ikviena iesaisti, pilsonisko apziņu un drosmi, lai vairotu Brasas kopienas spēku ne tikai apkaimes robežās, bet arī ārpus tām, vienlaikus arī aktualizējot Brasas apkaimes identitāti, vēsturi un kultūru. Šogad, 26. augustā Brasa modīsies, tiksies un svinēs ar mērķi kopīgi visiem iedzīvināt “Rīgas drosmes un prieka vasaras” galveno motīvu “Drosme un prieks dzimst kad satiekamies!”.

Brasa modīsies 26.augusta rītā 10.00 “Muzikālajās brokastīs”. Tiksimies Hospitāļu ielas sākumā, lai pie siltas kafijas tases un cienasta aprunātos par iepriekšējos svētkos jau piedzīvoto un desmito svētku jubilejas dienā sagaidāmo. Fonā mūs priecēs akustiskās ģitārspēles virtuoza Ginta Smukā mūzika. Paēduši un uzzinājuši par svētkos gaidāmo, dosimies Brasas apkaimes svētku atklāšanas gājienā Hospitāļu ielas garumā – bundzinieku Matīsa Akuratera un Rinalda Maksimova ritmu pavadījumā.

Brasa tiksies no 12.00 līdz 17.00 visas Hospitāļu ielas garumā un tuvākajā apkārtnē dejotāju, cirka, teātra un citu mākslinieku priekšnesumos, ekskursijās, dažādās darbnīcās, aktivitātēs, konkursos un izstādēs. Notiks arī tradicionālais Latvijas ražotāju un amatnieku tirgus, būs arī ēdinātāji, kas piedāvās gardas maltītes visdažādākajām gaumēm, kā arī atsvaidzinošus dzērienus. Pasākuma laikā tiks arī vākti ziedojumi Ukrainas atbalstam un būs iespēja tikties ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, lai stiprinātu apziņu cik Latvija un mēs ikviens kopā būdami esam drosmīgi. Visi ir mīļigaidīti un katrs atradīs tieši sev interesējošo bagātīgajā programmā, ko baudīt kopā satiekoties.

Brasa svinēs desmit gadu jubileju un visas dienas kopā būšanu no 16.00 – 22.00, skvērā Miera ielā 73 – 77. Tiksimies vērienīgā svētku noslēguma koncertā ar drosmīgiem, iedvesmojošiem un iemīļotiem māksliniekiem, tostarp grupām “Oranžās Brīvdienas” un “Tautumeitas”. Koncertprogrammas izskaņā uguns žonglieri – dzīvas uguns, dejas un mūzikas apvienojums!

Drosme dzīvot daudzveidīgi, ar prieku un visiem kopā!

Satiekamies Brasā, 26. augustā.

Dalība svētkos ir bez maksas.

Pasākuma laikā iespējama fotografēšana un filmēšana, materiāli var tikt publicēti.

Seko līdzi jaunumiem https://www.facebook.com/brasasapkaimessvetki/ un Instagram @brasas_apkaimes_svetki!

Pasākuma programma

10.00-12.00 BRASA “MOSTAS” (Skvērā pie Hospitāļu ielas 2)

Brasa sagaidīs svētku apmeklētājus “Muzikālajās brokastīs”, lai pie siltas kafijas tases un kliņģera aprunātos par iepriekšējos svētkos jau piedzīvoto un desmito svētku jubilejas dienā sagaidāmo. Ar atklāšanas uzrunām viesus sveiks Linda Beināre, biedrības “Brasa” valdes locekle, Guntars Ruskuls, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Stratēģiskās vadības pārvaldes vadītāja vietnieks un Inese Auziņa, biedrības “Brasa” dibinātāja, Hospitāļu ielas kaimiņu svētku dibinātāja un ilggadēja organizētāja.

Fonā brokastotājus priecēs akustiskās ģitārspēles virtuoza Ginta Smukā mūzika.

12.00-12.15 Svētku atklāšanas gājiens! (Sākums pie Hospitāļu ielas 8)

Paēduši un uzzinājuši par svētkos gaidāmo, dosimies Brasas apkaimes svētku atklāšanas gājienā Hospitāļu ielas garumā – bundzinieku Matīsa Akuratera un Rinalda Maksimova ritmu pavadījumā. Svētku apmeklētāji aicināti pulcēties Hospitāļu un Zirņu ielu krustojuma apkārtnē jau no plkst. 11.45, lai 12.00 kopīgi dotos svētku atklāšanas gājienā pa Hospitāļu ielu līdz Hospitāļu un Upes ielas krustojumam.

12.00-17.00 BRASA “TIEKAS” (Hospitāļu ielas garumā un tuvākajā apkārtnē)

Brasa “Tiekas” programmā iekļautas “pop-up” performances dažādās Hospitāļu ielas vietās, deju priekšnesumu skatuve, noteiktu aktivitāšu zonas – sporta, bērnu, apkaimes biedrības, atrakciju, drošības, ar katrai individuālu programmu. Tāpat norisināsies arī Brasas Čempiona noskaidrošana, ekskursijas Lielajos kapos un Brasas cietumā, orientēšanās spēle sadarbībā ar Latvijas ekspedīciju, galda tenisa turnīrs Banku augstskolā. Brasa tiksies ar ikvienu, piedāvājot programmā iespēju atrast ko katra vēlmēm un sajūtām tuvu.

Līdzās pasākumu programmai notiks arī tradicionālais Latvijas ražotāju un amatnieku tirgus, ēdinātāji piedāvās gardas maltītes visdažādākajām gaumēm, kā arī atsvaidzinošus dzērienus.

Sporta zona (Hospitāļu ielā 8, no 12.00 līdz 17.00)

Ikvienam apmeklētājam būs iespēja izaicināt citus un pašam sevi:

● Novusā
● Sodiņu mešanā basketbolā
● Galda tenisā
● Esot trāpīgam metējam cornhole spēlē
● Piedaloties Rīgas Šaha skolas organizētajā šaha turnīrā

Bērnu zona (Hospitāļu ielā 18 no 12.00 līdz 17.00)

Zona pašiem mazākajiem, mazliet lielākiem, pavisam lielajiem ar bērniem vai sirdī bērniem, kur:
● Piedalīties radošajās darbnīcās sadarbībā ar Montessori attīstības centru
● Priecāties ziepju burbuļu šovā “Mārtiņa Burbuļi”
● Drosmīgi apgleznot seju grima mākslinieku darbnīcā
● Apgūt slackline “Banana Chill” līdzsvara lentas meistarklasē

Sarunu zona (Hospitāļu ielā 39, no 12.00 līdz 17.00)

Ikvienam Brasas apkaimes iedzīvotājam, ciemiņam, vienkārši interesentam būs iespēja tikties ar biedrības “Brasa” pārstāvjiem, lai pie silta dzēriena tases un cepumiem satiktos un pārrunātu Brasas tagadni, pagātni un nākotni.

Sarunu par aktuālo veicināšanai notiks arī divas diskusijas, profesionālu moderatoru vadībā:
● 13.00 “Cik gatavi esam X stundai – reģionā, pilsētā, apkaimēs?”
● 15.00 “Moderna un mierīga Hospitāļu iela”
Sastapt te varēs arī Rīgas pilsētas apkaimju iedzīvotāju centra sarunā ar Centra apkaimes koordinatoru Villiamu Vrobļevski, kurš ikdienā palīdz ātri, ērti un vienkārši saņemt pašvaldības pakalpojumus, atrisina visus jautājumus vienuviet un sniedz atbalstu iniciatīvām.

Līdzās sarunām būs iespēja tikties arī pie grāmatu apmaiņas galda, lai paņemtu vai atdotu grāmatu – mirkļiem, kad sarunas liekas un jābauda rakstītais. Atstātās grāmatas, kas jaunu lasītāju neatradīs tiks ietvertas grāmatu fondā abiem Brasas apkaimes grāmatu apmaiņas namiņiem (Brasa Lasa).

Atrakciju zona (laukums pie “Rimi”, pretī Kareivju ielai 5, no 12.00 līdz 17.00)


Mazāki un lielāki bērni varēs kārtīgi izlēkāties piepūšamajās atrakcijās “Pļava” un “Pirātu sala”. Par rindas organizēšanu, lai visiem gribētājiem ir iespēja piedzīvojumu izbaudīt, kā arī drošības noteikumu ievērošanu, rūpēsies divi zonas uzraugi.

Drošības zona (Hospitāļu iela 40 un 49, no 12.00 līdz 17.00)

Pārliecināsimies cik ikviens no mums un visi kopā mēs esam spēcīgi, vareni, tuvāk iepazīstot Nacionālo bruņoto spēku sastāvdaļas Latvijas Republikas Zemessardzes un Valsts policijas drosmīgos pārstāvjus. Viņi demonstrēs savas prasmes un spējas, kā arī pieejamo aprīkojumu, kas ikdienā sargā ikvienu no mums.

“Pop-up” performances (ceļojošā programma Hospitāļu ielas garumā virzienā no Upes uz Zirņu ielu, no 12.30 līdz 16.00)

Ielas svētki nav iedomājami bez ielu māksliniekiem, kurus šogad Brasas apkaimes svētkos tiešām sastapsiet “ik uz stūra” un no visdažādākajām jomām:
● 12.30 “Istabas teātris” viesizrāde “Hamoka komūna”
● 14.00 Grupas “Rahu The Fool” akustisks koncerts
● 14.15 Žongliera Egila Zvejnieka brīvdabas performance
● 14.45 Dueta “Laikam” akustisks koncerts
● 15.00 Ansambļa “Rīgas Pantomīma” brīvdabas performance

Deju skatuves koncertprogramma (skvērā pie Hospitāļu ielas 33)

Dienas programmas centrālā skatuve šogad atvēlēta dejas mākslai, aicinot Brasas apkaimes svētku apmeklētājus gan mierīgi baudīt deju mākslinieku priekšnesumus, gan pašiem aktīvi iesaistīties dejojot profesionāļu vadītās meistarklasēs:

● 13.00 iekustēšanās svētkiem bērniem ar vecākiem Alises Putniņas vadībā
● 13.35 NMV “Rīgas Baleta skola” laikmetīgās dejas programmas 3. kursa audzēkņu
dejas izrāde “Viss ir savā vietā”
● 14.00 Artura Muskara un Melānijas Lindas Muskares laikmetīgās dejas izrāde
“3D- Mīlestība”
● 14.45 Džeza dejas meistarklase Alisas Košaļevas vadībā
● 15.35 Riga City Jazz dejas priekšnesums
● 15.40 Danči Rīgas Danču kluba vadībā

Brasas Čempions (skvērā pie Hospitāļu ielas 33, info teltī, no 12.00 līdz 17.00)

Pirmo reizi svētku desmit gadu pastāvēšanas laikā norisināsies “Brasas Čempiona” piecās nominācijās un BVS (Brasas vērtīgākā spēlētāja) meklējumi. Ikviens interesents varēs izaicināt sevi piecās disciplīnās – Ātrums, Spēks, Izturība, Lokanība, Koordinācija un galā pretendēt uz Brasas čempiona titulu kādā no tām vai Brasas Vērtīgākā Spēlētāja godu, iegūstot kopsummā lielāko punktu skaitu visās piecās nominācijās. Spēles starts būs Brasas apkaimes svētku info teltī, bet spēles maršruts Hospitāļu ielā un tuvākajā apkārtnē – veidots sadarbībā ar Brasas
apkaimes vietējiem uzņēmumiem, kuri čempioniem un BVS būs sarūpējuši arī balvas.

Orientēšanās spēle sadarbībā ar Latvijas ekspedīciju (skvērā pie Hospitāļu ielas 33, info teltī, no 12.00 līdz 17.00)

Brasas apkaimes svētkos Latvijas ekspedīcija – komanda, kas tic, ka ikkatrā Latvijas apkaimē slēpjas tik daudz nezināmā un maģiskā – atliek vien to visu atrast un izpētīt, piedāvās foto orientēšanās ekspedīciju speciāli Brasai. Stundas garumā viens pats vai ar uzticamiem komandas biedriem iepazīsiet unikālo Brasu un tās zināmākus un mazāk pazīstamus objektus.

Ekskursijas (Lielajos kapos 25. augustā, 15.00 un 16.00 un Brasas cietumā, 26. augustā 11.00, 13.00 un 15.00)

Lielajos kapos, 25. augustā, pulcēšanās pie Augšāmcelšanās draudzes mājas, Klusā ielā 2.
● 15.00 Īpašu ekskursiju ģimenēm vadīs gide Sandra Martinsone, kura interesanti un aizraujoši iepazīstinās ar Lielo kapu noslēpumiem.
● 16.00 Dienu pirms Brasas apkaimes svētkiem norisināsies mākslas vēsturnieka, Rīgas vēstures pārzinātāja Gunāra Armaņa vadītā ekskursija Lielajos kapos. Tā kā Gunārs Armanis ir viens no zinošākajiem cilvēkiem Latvijā par Rīgas Lielajiem kapiem, tādēļ interesentiem jārēķinās ar garu, informatīvi bagātu ekskursiju vairāku stundu garumā. Aicinām izvēlēties laikapstākļiem piemērotu apģērbu.

Brasas cietumā, 26. augustā, Brasas cietums, Laktas iela 2/4. Jau sesto gadu svētku ietvaros atveram parasti aizvērto apkaimes objektu durvis, bet piekto gadu – tieši Brasas cietumu. Šogad, kā parasti – trīs pārgājieni noslēpumainajā, mazliet biedējošajā, bet tomēr vēsturiskajā Brasas cietuma teritorijā. Brasas cietums tika slēgts 2019. gada 1. aprīlī, un tas saglabājis savu autentisko atmosfēru un glabā daudzus dažādu laikmetu stāstus savā vairāk nekā simts gadu ilgajā cietuma mūžā. Tuvojoties Brasas apkaimes svētku dienai, 26. augustam, sekos vairāk informācijas par reģistrāciju ekskursiju grupām.

● 1. ekskursijas grupa, 11.00
● 2. ekskursijas grupa, 13.00
● 3. ekskursijas grupa, 15.00

Galda tenisa turnīrs (Banku augstskolā no 12.00 līdz 17.00)

Brasas apkaimes svētki nav iedomājami bez galda tenisa turnīra – šogad tas norisināsies pie mūsu ilggadējā sadarbības partnera Banku augstskolas. Tuvojoties Brasas apkaimes svētku dienai, 26. augustam, sekos vairāk informācijas par reģistrāciju turnīram un precīzu norises
laiku.

16.00–22.00 BRASA “SVIN” (Skvērā Miera ielā 73–77)

Brasas apkaimes svētku kulminācija būs vērienīgais svētku koncerts. Drosmīgi, iedvesmojoši, iemīļoti mākslinieki un noslēgumā dzīvās uguns, dejas un mūzikas apvienojums!
Koncertprogrammā:

● 16.00 SHIPSEA ar pavadošo sastāvu
● 17.30 Grupas “Viral Mind” koncerts
● 18.30 Grupas “Oranžās brīvdienas” koncerts
● 19.30 Grupas “Tautumeitas” koncerts
● 21.00 Bel Tempo

● 21.45 Uguns žonglieru apvienības “Soul of Flames” performance

Koncerta laikā Brasas apkaimes ēdinātāji piedāvās gardas maltītes visdažādākajām gaumēm, kā arī atsvaidzinošus dzērienus.

Svētki tiek organizēti Rīgas domes Drosmes un prieka vasaras kultūras pasākumu ietvaros.