brasai.lv
Biedrības paveiktais 2021. gadā

Biedrības paveiktais 2021. gadā

2021. gads Brasas apkaimei un biedrībai bija notikumiem, pasākumiem un aktivitātēm bagāts gads, kad centāmies “turēt roku uz pulsa”, iesaistīties, diskutēt, turpināt labi iesākto un uzsākt arī jaunu ieceru un projektu īstenošanu. Noticis daudz, paveikts daudz, kopsavilkumā atskatāmies uz spilgtākajiem gada notikumiem🤩

✅Biedrībā šogad esam uzņēmuši vairākus jaunus biedrus, mums ir jauns logo, mums ir ievēlēta jauna valde, esam saņēmuši finansiālu atbalstu no Rīgas domes, kas paredzēts biedrības attīstībai, kapacitātes stiprināšanai un sadarbības veicināšanai sabiedrības iesaistes jautājumos.

✅Apkaimes lielākais lepnums – Hospitāļu ielas kaimiņu svētki – šogad notika jau astoto reizi! Ar koncertiem, divām orientēšanās trasēm, prāta spēlēm un citām aktivitātēm.

✅Janvārī un februārī tika organizētas neklātienes spēles “Hospitāļu prāti Covid Edition”, izaicinot dalībniekus godīgi pārbaudīt savas zināšanas Hospitāļu prāti

✅Par spīti epidemioloģiskās situācijas mainībai un pastāvīgām bažām par visu prasību un ierobežojumu korektu ievērošanu, šovasar mums izdevās sarīkot vairākus koncertus, mākslas izstādi un tikt pie varena Brasas cietuma sienas apgleznojuma, īstenojot Vasaras kultūras programma projekta aktivitātes.

✅Šovasar tika atklāts multifunkcionālais sporta laukums Brasā, kur tagad ikvienam apkaimes iedzīvotājam un viesim ir iespēja uzspēlēt basketbolu, volejbolu un pat futbolu Brasa sporto

✅Esam turpinājuši sadarbību ar citām Rīgas apkaimēm un apkaimju biedrībām, ne tikai daloties pieredzē, informācijas apmaiņā un kopīgi iestājoties par kādu jautājumu risināšanu vai viedokļu aizstāvību, bet arī tiekoties sporta laukumos – gan Čiekurkalns / Šreienbuša futbola placī, gan Brasas sporta laukumā. Iesaistījāmies Rīgas Apkaimju alianse aktivitātēs un rīkotajos pasākumos.

✅Saņemts apstiprinājums Rīga projektam par vidējā vecuma bērnu laukuma ierīkošanu “Rīdzinieku iesaistes programmā pilsētas attīstībai – līdzdalības budžets”.

✅Turpinājām apkaimes apkārtējās vides labiekārtošanu – arī šogad turpinājām kopt un aprūpēt puķu kastes Ierēdņu ielā, pavasarī iestādījām Rīgas domes dāvātu eglīti, rudenī ierīkojām gabaliņu dabiskās pļavas kopā ar Latvijas Dabas fonds. Visa gada garumā regulāri sekojām līdzi un aktīvi piedalījāmies arī norisēs, kas skar Lielo kapu vajadzības un apkaimju kontekstu šajā objektā, kā arī sadarbības, objekta pārvaldības un finanšu piesaistes iespējas.

✅Regulāri piedalījāmies viedokļu apmaiņā un komentējam notiekošo Rīgā, komunicējot ar Rīgas domi un attiecīgajiem departamentiem, piemēram, par Rīgas teritorijas plānojumu līdz 2030. gadam. Ir lietas, kas labi izdevušās, piemēram, sadarbība ar apkaimju koordinatoru Apkaimju Koordinators Villiams Vrobļevskis un Apkaimju attīstības komisiju un Kaspars Spunde, savukārt ir sfēras, kur vēl ir liels sadarbības potenciāls.

🎯Arī joprojām risināmo jautājumu ir daudz – ieilgušais Brasas tilta remonts; satiksmes mierināšana apkaimē, jo intensīvā satiksme rada apdraudējumu vietējiem iedzīvotājiem, palielina trokšņu un izmešu līmeni, kā arī transportlīdzekļu radītās vibrācijas nodara bojājumus ēkām; nedrošās gājēju pārejas vai to neesamība mūs apkaimē; apgaismojuma problēmu risināšanu apkaimes ielās, Lielajos kapos un Brasas skvērā; ilggadējā problēma ar riepu kalniem, kā arī citi. Esam apņēmības pilni turpināt darboties, īstenot biedrības mērķus, pārstāvēt iedzīvotāju viedokļus un padarīt dzīvi mūsu apkaimē drošāku, jaukāku un ērtāku💚