Apkaimju biedrības piedalās civilā apdraudējuma simulācijas spēlē
Apkaimju biedrības piedalās civilā apdraudējuma simulācijas spēlē

Apkaimju biedrības piedalās civilā apdraudējuma simulācijas spēlē

Trešdien, 28. septembrī, Rīgas apkaimju biedrību pārstāvji pulcējās rātsnamā, lai kopā ar Rīgas pašvaldības policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Zemessardzes 1.Rīgas brigādes pārstāvjiem piedalītos simulācijas spēlē, modelējot iedzīvotāju iesaisti un rīcību apdraudējuma gadījumā.

Biedrībām spēles laikā tika piedāvāti dažādi scenāriji, kuros pēc militāra uzbrukuma iedzīvotājiem tika dots uzdevums, piemēram, demontēt ceļa zīmes un ielu nosaukumu plāksnes savā apkaimē, organizēt pašpalīdzības punktus vai nodrošināt informācijas apriti par satiksmes organizāciju. Biedrību pārstāvji, balstoties uz savām zināšanām par savu un apkārtējām apkaimēm, piedāvāja savus risinājumus izspēlētajām situācijām.

Piedāvātos risinājumus izvērtēja Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns. Abi speciālisti atzina, ka iedzīvotāji izspēlētajām situācijām piedāvāja radošus risinājumus, demonstrējot specifiskas zināšanas par savu apkaimi un tās iedzīvotājiem un dažādās prasmes. Vienlaikus gan pašvaldības policijas, gan Zemessardzes pārstāvji uzsvēra apkaimju savstarpējās sadarbības nozīmi, jo, strādājot kopā un domājot pāri savas apkaimes robežām, krīzes situācijas ir iespējams pārvarēt veiksmīgāk. 

Kopš augusta beigām apkaimju biedrībām jau notikuši divi semināri par civilās aizsardzības jautājumiem, kuros piedalījušies speciālisti no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Rīgas pašvaldības policijas, Aizsardzības ministrijas un Zemessardzes 1.Rīgas brigādes, kā arī Valsts vides dienesta, Veselības inspekcijas un Zemkopības ministrijas. Seminārus ikviens varēja skatīties tiešraidē Rīgas pašvaldības mājaslapā riga.lv un Rīgas “Facebook” lapā. Semināru ieraksti pieejami riga.lv.

Gan iepriekš notikušos seminārus, gan simulācijas spēli pašvaldība organizēja, atsaucoties apkaimju biedrību iniciatīvai būt labāk informētiem un aktīvāk iesaistīties civilās aizsardzības nodrošināšanā Rīgā.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece un Civilās aizsardzības komisijas vadītāja vietniece Linda Ozola uzsver šādu mācību nozīmību: “Kopš 24. februāra, kad Krievija izvērsa aktīvu karu Ukrainā, Latvijas iedzīvotāji ir norūpējušies par savu drošību un nejūtas pārliecināti par rīcību krīzes situācijās. Atsaucoties Rīgas apkaimju biedrību interesei un iniciatīvai, nu jau regulāri organizējam pasākumus biedrību pārstāvjiem, kuros kopā ar dažādu civilās aizsardzības jomu ekspertiem atbildam uz iedzīvotāju jautājumiem un bažām. Paldies aktīvajiem apkaimju biedrību pārstāvjiem par iniciatīvu kļūt zinošākiem par civilo aizsardzību un uzņemties tās nodrošināšanā nozīmīgāku lomu!” 

Turpinot apkaimju biedrību un pašvaldības sadarbību, paredzēts organizēt līdzīgas izspēles katrā no septiņiem Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra punktiem.

Informāciju sagatavoja: Edīte Matuseviča, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējas komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, 
e-pasts: edite.matusevica@riga.lv