Aicinām uz tematiskajām diskusijām
Aicinām uz tematiskajām diskusijām

Aicinām uz tematiskajām diskusijām

Brasas apkaimes svētkos aicinām uz Sarunu zonu (Hospitāļu ielā 39, no 12:00-17:00)

Cieņpilns dialogs, sarunas, diskusijas, viedokļu dažādība – tās ir ikvienas demokrātiskas un iekļaujošas sabiedrības, apkaimes un kopienas pamats. Jo ikviens no mums var ietekmēt gan valstiski nozīmīgus lēmumus, gan arī kopīgi risināt sarežģītus jautājumus apkaimē, ko nereti varbūt esam raduši “atstāt” kādam citam – pašvaldībai, politiķiem, institūciju vadītājiem, priekšniekiem vai kaimiņiem.

Tāpēc Brasas vasaras svētku laikā aicinām uz Sarunu zonu, kur omulīgā iekšpagalmā ikvienam Brasas apkaimes iedzīvotājam, kaimiņam, ciemiņam un interesentam būs iespēja:

  • tikties ar apkaimes biedrības “Brasa” (https://brasai.lv/biedriba-brasa/ ) pārstāvjiem, lai pie silta dzēriena tases un cepumiem pārrunātu Brasas apkaimes tagadni, pagātni un nākotni;
  • sastapt arī Rīgas pilsētas apkaimju iedzīvotāju centra pārstāvi (https://apkaimes.lv/apkaimju-iedzivotaju-centrs/), kas ikdienā palīdz ātri, ērti un vienkārši saņemt pašvaldības pakalpojumus, atrisina visus jautājumus vienuviet un sniedz atbalstu iniciatīvām. Sarunā ar Centra apkaimes koordinatoru Villiamu Vrobļevski uzzināsit vairāk par to ko dara apkaimju iedzīvotāju centrs un kā iespējams atrisināt tieši jums aktuālu jautājumu;
  • līdzās sarunām tikties arī pie Brasas Lasa grāmatu apmaiņas galda, lai paņemtu, samainītu vai atdotu grāmatu – mirkļiem, kad sarunas liekas un jābauda rakstītais. Atstātās grāmatas, kas jaunu lasītāju neatradīs, tiks nodotas grāmatu fondā abiem Brasas apkaimes grāmatu apmaiņas namiņiem (https://brasai.lv/brasa-lasa/ ). 

Sarunu zonā notiks divas tematiskās diskusijas:

  • 13:00-14:00 “Cik gatavi esam X stundai – reģionā, pilsētā, apkaimēs?” Diskusija par civilo aizsardzību un apkaimes lomu, jo drosmīga un iekļaujoša apkaime – tas ir pamats ilgtspējīgai attīstībai. Diskusijas panelī piedalīsies gan Rīgas domes Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes pārstāvis (Tbc), gan Rīgas Apkaimju alianses pārstāvis (Tbc), gan Brasas apkaimes biedrības pārstāve, bijusī starptautisko misiju darbiniece un žurnāliste krīzes reģionos Rita Eva Našeniece. Diskusija tiks organizēta, dodot iespēju arī ikvienam diskusijas apmeklētājam uzdot sev interesējošu jautājumu par kādu no civilās aizsardzības aspektiem, piemēram, patvertņu pieejamību, apziņošanu, evakuāciju un apgādi krīzes situācijā.
  • 15:00-16:00 “Moderna un mierīga Hospitāļu iela”. Hospitāļu iela ir viena no Brasas apkaimes centrālajām ielām, bet patlaban iela ir veidota tā, ka tās šaurās ietves, ņemot vērā ielas malā novietotās automašīnas, praksē pieejamais platums neatbilst Latvijas valsts standartam. Tāpat ieviesto 30 km/h zīmi autovadītāji diemžēl ne vienmēr ievēro. Iela ir trokšņaina, ar nedrošu un skaļu satiksmi, neērta gājējiem un bez soliņiem, tāpēc tai ir nepieciešams kļūt modernākai, mierīgākai un iekļaujošākai.

Interaktīva diskusija tiek organizēta sadarbībā ar apvienību “Pilsēta cilvēkiem”, to moderēs pilsētvides entuziasts Brunis Ķibilds. Plānots, ka apkaimes biedrības “Brasa” valdes priekšsēdētājs Raivis Dejus diskusijas iesākumā prezentēs 2-3  Hospitāļu ielas iespējamos attīstības scenārijus ar satiksmes organizācijas un mierināšanas izmaiņām tajā. Pēc ievada prezentācijas savā pieredzē un ieteikumos dalīsies Grīziņkalna apkaimes pārstāvis, ņemot vērā pieredzi ar satiksmes mierināšanu Tallinas ielā. Savu vērtējumu iespējamiem scenārijiem sniegs arī Hospitāļu ielas/ Brasas apkaimes pārstāvis. Pēc tam ikviens diskusijas dalībnieks tiks aicināts ne vien nobalsot par vai pret kādu no piedāvātajiem scenārijiem, bet arī uzdot jautājumus, izteikt viedokli, noskaidrot un precizēt sev būtiskākās nianses un aspektus. Hospitāļu ielas pārveidē ir svarīgs jebkura iedzīvotāja viedoklis, kurus visus biedrība ņems vērā, izvērtējot tālāku scenāriju virzību. Jo Hospitāļu iela ir pelnījusi, ka to padara mājīgāku un visiem drošāku un patīkamāku.

Līdztekus Brasas apkaimes svētku publicitātes aktivitātēm plānots Brasas apkaimes biedrības FB izveidot 2 atsevišķus Event par tematiskajām diskusijām, aicinot tās apmeklēt un aktīvi piedalīties. Plānots izsūtīt e-pasta ielūgumus citām apkaimju biedrībām, pilsētvides attīstības u.c. ekspertiem un citiem interesentiem.