28. jūnijā plkst. 18:00 – Brasas grāmatu apmaiņas namiņa atvēršana
28. jūnijā plkst. 18:00 – Brasas grāmatu apmaiņas namiņa atvēršana

28. jūnijā plkst. 18:00 – Brasas grāmatu apmaiņas namiņa atvēršana

Gandrīz ikvienam no mums mājās ir kāda grāmata, kuru tīri labprāt mēs vēlētos atdot prom –varbūt tāpēc, ka nepatika, varbūt tāpēc, ka zinām, ka otrreiz nelasīsim, bet varbūt tāpēc, ka plauktā nav vietas vai krāsa neiederas. Bet varbūt tāpēc, ka vēlamies, lai šī grāmata iepriecina vēl kādu!

Pasaulē ļoti populāra ir šāda grāmatu mainīšanas kustība. Daudzviet redzami tādi plauktiņi vai pat speciāli veidoti namiņi, kuros var novietot savas grāmatas un paņemt lasīšanai citas. Bibliotēkas Brasas apkaimē vairs nav, tuvākie publiski pieejamie grāmatu apmaiņas plaukti ir tikai blakus apkaimēs (Tallinas ielas kvartālā, fon Stricka villā un Sarkandaugavā).

Jūnija beigās situācija tiks labota – mums būs divi namiņi!

Pirmais no tiem atradīsies apkaimes centrālajā daļā – Hospitāļu ielas un Ierēdņu ielas stūrī pie ziņojumu dēļa.

Otro grāmatu apmaiņas namiņu centīsimies uzturēt kā bērnu literatūras namiņu – tas atradīsies pie Brasas tilta, pie bērnu laukuma. Cerēsim, ka mazie lasītāji (un arī viņu vecāki) gūs prieku no iespējas apmainīt savas izlasītās grāmatas pret citām!

28. jūnija vakarā pl.18 pie Ierēdņu ielas puķu alejas sarīkosim ne tikai svinīgu atvēršanu, bet arī grāmatu maiņas galdu. Varbūt tas nebūs galds, varbūt tā būs pļava vai siena – to mēs vēl redzēsim, bet gaidīsim visus interesentus ar savām grāmatām – ticam, ka tā būs laba iespēja piepildīt savus vasaras grāmatplauktus ar kaut ko vēl nelasītu! Kopīgiem spēkiem piepildīsim namiņu ar grāmatām, turpat arī būs iespēja ziedot/samainīt grāmatas plašākā interesentu lokā. Pasākums notiks pie ziņojumu dēļa Hospitāļu un Ierēdņu ielas stūrī.

Grāmatu namiņu apmaiņas projekts veidots sadarbībā ar Apkaimju iedzīvotāju centru. Mūs atbalsta Grāmatizdevēju asociācija, izdevniecība “Liels un mazs” (lielsmazs.lv), apgādi “Madris” (madris.lv) un “Zinātne” (www.zinatnesgramatas.lv).

Projektu “Brasa lasa. Grāmatu maiņas namiņi.” īsteno biedrība Brasa, projektu līdzfinansē Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programma.